Stem – освіта – світ інноваційних математичних можливостей
25 жовтня 2018 року на базі Созонівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» відбувся обласний семінар здобувачів освіти курсів підвищення кваліфікації вчителів математики при комунальному закладі Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В.Сухомлинського» з проблеми «Stem – освіта – світ інноваційних математичних можливостей».
Робота семінару була спланована у трьох модулях: презентаційному, науково-методичному та практичному. Організатори заходу прагнули не лише ознайомити учасників із педагогічними та методичними знахідками, але й презентувати їх досвід практичної діяльності.
Відкрили семінар Любов Ткаченко, методист НМЛ природничо-математичних дисциплін КЗ «КОІППО імені В.Сухомлинського», Олена Індик, методист відділу освіти, молоді та спорту Кіровоградської РДА та Людмила Золотоверх, директор Созонівського НВК. Людмила Іванівна ознайомила учасників із роботою закладу та здобутками шкільної математичної освіти. Учасники відвідали шкільний музей, де екскурсоводами були здобувачі освіти НВК (С. Щербина, керівник НТУ).
Під час роботи науково-методичного модуля освітянам були запропоновані змістовні доповіді, з якими виступили Наталія Гришина та Валентина Криволапова. Доповідачі презентували роботу шкільного методичного об'єднання вчителів пиродничо-математичного циклу та зупинилися на питанні використання інноваційних освітніх он-лайн інструментів для підвищення ефективності уроку математики.
Учасники семінару відвідали відкриті уроки геометрії (10 клас) та математики (6 клас), де було продемонстровано використання різноманітних форм роботи, які зацікавили дітей та мотивували активно працювати на уроці. Обговорюючи відвідані уроки, вчителі-предметники дали їм високу оцінку та висловили свої позитивні враження.
Під час практичного модуля вчителі математики НВК презентували власний досвід реалізації STEM-освіти через впровадження інтегрованого, міжпредметного та проектного підходу до навчання. До уваги учасників семінару були представлені учнівські проекти: «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Вимірювання площі: від давнини до сьогодення», «Папір: необхідність чи дивацтво?».
Підсумком семінару став перегляд театрально-мистецької композиції до 100-річчя з дня народження В.О.Сухомлинського «Він - Прометей своєї України…» (В. Іванко, керівник драмстудії «Ровесник», учні та вчителі НВК).
Семінар-практикум багатогранно висвітлив можливості компетентнісного підходу в освітньому процесі та його плідну результативність. В ході «круглого столу» учасники семінару ділилися враженнями, обмінювалися думками від побаченого та почутого. Запрошені вчителі відзначили високий професійний рівень педагогів, доцільність і практичність такого методичного заходу.
|