Проведення педагогічного практикуму в рамках обласного семінару
18 березня 2014 року відбувся педагогічний практикум в рамках обласного постійно діючого семінару для завідуючих (директорів) методичних кабінетів (центрів) відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій (міських рад) з проблеми «Науково-методичне забезпечення процесу підготовки педагогів до творчої діяльності як засобу підвищення якості освіти в регіоні» на базі комунального закладу «КОІППО імені Василя Сухомлинського, комунального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості».
НАУКОВО-ТЕОРЕТИЧНИЙ БЛОК семінару розпочала Половенко О. В., завідувач обласного навчально-методичного центру освітнього менеджменту та координації діяльності методичних служб комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» з висвітлення проблеми: «Забезпечення неперервної освіти педагогічних кадрів на засадах компетентнісно орієнтованого підходу». ІНФОРМАЦІЙНО-ПРАКТИЧНИЙ БЛОК включав презентацію досвіду роботи районного методичного кабінету Кіровоградської райдержадміністрації з проблеми «Інформаційне освітнє середовище як відкрита педагогічна система професійного розвитку вчителя».
Смоліна О.С., завідувач РМК відділу освіти Кіровоградської райдержадміністрації виступила з питання «Створення науково-методичного середовища – важливий чинник інноваційного розвитку освіти регіону».
В рамках творчої майстерні методистів учасники семінару ознайомились з проектом «Оновлення системи підвищення кваліфікації педагогічних кадрів у між курсовий період як фактор управління якістю освіти в регіоні», над яким працює Грузіна Л.О., методист РМК.
Індик О.В., методист РМК показала фрагмент засідання з методичним активом вчителів математики з теми «Основні аспекти організації роботи районного методичного об’єднання у 2014/2015 н.р.».
Відбулася презентація веб-сторінок методистів, сайту завідувача РМК та блогу «Мистецтво бути педагогом».
Питання «Науково-методичний супровід формування та розвитку управлінської компетентності керівника освітніх установ» розкрили Будулатій Л.М., директор Грузьківського НВК у творчому портреті сучасного керівника «Всебічний розвиток особистості шляхом упровадження інтерактивних технологій та компетентісного підходу до навчання у тісній взаємодії в системі «учні - батьки – вчителі» та Ткачук Р.С., завідувач Соколівського ДНЗ «Струмочок» у творчому звіті керівника ДНЗ з проблеми «Використання ІКТ для підвищення якості освіти в дошкільних навчальних закладах».
ІІІ блок семінару «Навчання дією» включав ділову гру «Професійна компетентність керівника методичної служби», яку провела Смоліна О.С., завідувач РМК відділу освіти Кіровоградської райдержадміністрації.
Веб-квест для учасників семінару мав на меті розкрити проблему «Інноваційні підходи до створення умов для розвитку творчого потенціалу особистості педагога» (Смоліна О.С., завідувач РМК та Кожухар І.А., методист РМК). Підсумком роботи веб-квесту стали презентації 5 робочих груп із запропонованих питань.
Учасники педагогічного практикуму отримали в подарунок поробки з квілінгу, підготовлені вчителями Кіровоградського району, календарі з фото та описом найкращих навчальних закладів району.
При підведенні підсумків роботи семінару учасники заходу окреслили основні напрями діяльності методичних служб, які узагальнили у вигляді методичних рекомендацій. Голодюк Л. С., заступник директора з науково-методичної діяльності комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», кандидат педагогічних наук, доцент кафедри ТІМСО визначила основні завдання та напрями подальшої роботи з працівниками методичної служби.
Дякуємо директору Сурковій Г.П. та колективу Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості за співпрацю.
|