Четвер, 25.04.2024, 02:00
ВІДДІЛ ОСВІТИ КРОПИВНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Останні матеріали
[28.01.2020]
Паспорт програми місцевого бюджету на 2020 рік (5) 
[28.01.2020]
Паспорт програми місцевого бюджету на 2020 рік (4) 
[28.01.2020]
Паспорт програми місцевого бюджету на 2020 рік (6) 
[28.01.2020]
Паспорт програми місцевого бюджету на 2020 рік (3) 
[28.01.2020]
Паспорт програми місцевого бюджету на 2020 рік (2) 
[28.01.2020]
Паспорт програми місцевого бюджету на 2020 рік (1) 
[28.01.2020]
Наказ начальника відділу освіти Кропивницької РДА від 16.01.2020 року № 12-аг "Про затвердження бюджетних програм на 2020 рік" 
[13.01.2020]
Положення про відділ освіти Кропивницької районної державної адміністрації Кіровоградської області 
Статті
[29.11.2017]
Графік ЗНО-2018
[25.10.2013]
Виховуємо вдячних та турботливих нащадків
[23.09.2013]
Освітні округи
[23.09.2013]
Про роботу освітніх округів Кіровоградського району
[23.09.2013]
Про роботу опорних навчальних закладів району
[20.09.2013]
Порядок проходження медогляду учнями ЗОШ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Обдарованість » МАН

Довідка про хід виконання державної цільової програми «Обдаровані діти і молодь" на 2007-2012 роки»

Довідка про хід виконання державної цільової програми «Обдаровані діти і молодь" на 2007-2012 роки»

 
Проблема виховання обдарованої особистості стала  сьогодні невід'ємною частиною нашого життя, нагальною потребою сучасного етапу розвитку людства, від вирішення якої певною мірою залежить і подальший розвиток нашої цивілізації. Саме тому, розвиток творчих здібностей людини набуває особливої актуальності, потребує якісно нового підходу до освіти на основі інтеграції зусиль учених, педагогів, громадськості всіх країн. Великого значення набуває науково-педагогічне вирішення цієї проблеми, зокрема виявлення і розвиток здібностей і таланту кожної дитини, дослідження теоретичних основ ефективної державної системи підтримки талановитої молоді, а також удосконалення процесу підготовки вчителя до реалізації поставлених завдань. Українська школа нового зразку повинна забезпечувати всебічний розвиток індивідуальності людини, як особистості, та найвищої цінності суспільства на основі виявлення її задатків, здібностей, обдарувань і талантів.

На виконання річного плану роботи методичного кабінету відділу освіти Кіровоградської райдержадміністрації постійно здійснюється  відповідна методична робота, яка спрямована  на роботу з педагогічними кадрами, на удосконалення педагогічної праці кожного учителя, на пошук нових форм навчання, розвитку та виховання учнів, розвиток творчого потенціалу учителя та учня шляхом впровадження інноваційних технологій навчання,  школи, всебічний розвиток школяра і вчителя шляхом впровадження нових форм роботи з учасниками навчально-виховного процесу.
Одним із основних напрямків діяльності районного методичного кабінету є  робота з обдарованими дітьми. З цією метою розроблена система заходів щодо реалізації програми «Обдаровані діти і молодь» на 2007-2012 роки. Слід зазначити, що протягом 2010-2012 років здійснювалась відповідна робота:
1.     Поновлено банк даних "Обдарованість” (вчителів, які працюють з обдарованими учнями).
2.     З 15 вересня по 15 жовтня 2011 року проведено Місячник молодого вчителя.
3.     В жовтні 2011 року проведено шкільні та в листопаді-грудні - районні олімпіади з базових дисциплін.
4.     На базі Бережинської ЗШ І-ІІІ ступенів працює опорна школа з проблеми: «Системно-діяльнісний підхід в управлінні школою на основі впровадження нових технологій, виховних інновацій. Організація роботи з обдарованими дітьми.» (керівник: Буртак К.В., директор).
5.     16-17 листопада на базі Харківського інституту обдарованої дитини відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з питань виявлення та розвитку обдарованої дитини, у якій взяв участь районний методкабінет (Смоліна О.С., завідувач РМК).
6.     В січні 2012 року проведено нараду для заступників директорів з навчальної роботи з проблеми: "Розвиток творчої активності, педагогічної майстерності, шляхом організації внутрішкільної методичної роботи з педагогічними кадрами” (керівник Смоліна О.С., завідувач РМК).
7.      15 лютого 2012 року на базі Оситнязької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів заплановано проведення семінар-тренінг для заступників директорів з виховної роботи, педагогів, які працюють з обдарованими дітьми  з питань виявлення, навчання та розвитку здібностей обдарованих дітей (керівник Шпак А.Ю., методист РМК).
8.     У 2011/2012 навчальному році вивчається досвід роботи з питань розвитку обдарованої дитини вчителя англійської мови Філоненко Н.В. з проблеми «Розвиток творчої особистості шляхом впровадження інноваційних технологій та урізноманітнення форм і методів у виробленні граматичних навичок при вивченні англійської мови».
9.     Постійно проводяться індивідуальні та групові консультації для педагогів різних фахів з питань роботи з обдарованими дітьми.
10.                        Вивчається та поширюється  передовий педагогічний досвід кращих учителів-предметників району(міста), області, України.
11.                       Здійснюється  моніторинг якості навчальних досягнень  учнів, результативності виступів учнів навчальних закладів району в олімпіадах,  конкурсах, змаганнях різних рівнів.
12.                        На базі РМК працює дистанційний консалтинговий Центр з питань організації роботи з обдарованими учнями.
13.                        Розроблені методичні рекомендації щодо роботи з обдарованими учнями. 
Районний методичний кабінет взаємодіє з Кіровоградським відділеннями Малої академії наук України та іншими учнівськими товариствами, організовує участь школярів в олімпіадах з базових дисциплін, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт, турнірах тощо.
Так, у 2010/2011 навчальному році до участі в МАН було залучено 20 школярів     з 9 навчальних закладів: Аджамська, Грузьківська, Іванівська, Калинівська, Катеринівська, Крупська, Федорівська ЗШ, Веселівський, Созонівський НВК. У 2011/2012 навчальному році слухачами МАНУМ є 19 учнів з 10 навчальних закладів району: Аджамська, Калинівська, Катеринівська, Крупська, Могутненська, Оситнязька,  Первозванівська,  Федорівська ЗШ, Веселівський,  Созонівський НВК.
Учні-слухачі Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді обрали наступні секції: українська мова, англійська мова та література, географія, біологія, хімія, математика, інформатика, авіація та космонавтика, мистецтвознавство, право.
За підсумками конкурсного набору в МАН учнівської молоді в 2011/2012 навчальному році визначено 5 учнів Могутненської (3 учні), Оситнязької, Первозванівської ЗШ, які зараховані у наукові відділення.
         Отже, педагогами даних навчальних закладів приділяється належна увага щодо роботи з обдарованими учнями та їх залучення до участі в конкурсному наборі МАН.
Слід зазначити, що створений в методичному кабінеті відділу освіти банк даних «Обдарованість»,  у 2011/2012 навчальному році нараховує 276 учнів. Кількість учнів зменшилась порівняно з минулим навчальним роком (288 учнів).
На виконання районної комплексної програми „Обдаровані діти і молодь" на 2007-2012 роки постійно впроваджуються ефективні засоби та технології пошуку, навчання і виховання обдарованих дітей та молоді, створюються умови для творчого розвитку особистості, системи профільного навчання.
Так, у 2011-2012 навчальному році  загальноосвітні навчальні заклади району обрали наступну профілізацію:
-        філологічний, технічний (Аджамська ЗШ);
-        технологічний (Володимирівська ЗШ);
-        філологічний (Івано-Благодатненський НВК, Калинівська, Кіровська ЗШ);
-        математичний (Клинцівська ЗШ);
-         географічний (Оленокосогорівська ЗШ);
-         історичний (Созонівський НВК).
Класи з поглибленим вивченням предметів працюють за відповідними навчальними програмами (поглибленими), затвердженими МОН України в таких загальноосвітніх навчальних закладах:
-        Аджамська, Вишняківська, Грузьківська, Катеринівська, Кіровська, Крупська, Миколаївська, Оситнязька, Соколівська ЗШ, Созонівський НВК: українська мова;
-        Клинцівська, Могутненська ЗШ: математика;
-        Олексіївська ЗШ: географія.
Допрофільна освіта: Бережинська ЗШ – українська мова; Миколаївська  ЗШ – географія.
У школах району постійно проводяться наступні заходи:
- тренінги «Обдарований учень – самодостатня особистість» тощо;
- психолого-педагогічні вернісажі ідей «Від творчості педагога до творчого учня»;
- систематична робота щодо залучення обдарованих учнів у роботі МАН.
У районі зареєстровано одне шкільне  наукове товариство «Ерудит» (Созонівський НВК). Наукове товариство працює за природничо-математичним (керівник Гришина Н.О.)  та філологічним напрямками (Щербина С.В). Така робота сприяє вдосконаленню роботи з обдарованою молоддю, активному залученню їх до науково-дослідницької, експериментальної та винахідницької діяльності.
  Інформація про хід виконання програми постійно заслуховується на колегіях, нарадах  директорів («Про результати районного та обласного етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін», 2010 р.; «Організація діяльності шкільних наукових товариств та результативність участі школярів району в Кіровоградській МАН учнівської молоді», 2011 р.).
Вчителі  загальноосвітніх навчальних закладів забезпечують діяльнісний характер навчання (рольові ігри, проектна діяльність, групова робота), застосовують диференційований підхід до навчального матеріалу з урахуванням перспектив його використання, використовують різноманітні технології навчання, в тому числі й інформаційні, які створять нові можливості для активізації пізнавальної діяльності, розвитку творчого мислення учнів, використовують активні та інтерактивні форми і методи навчання, які сприяють всебічному розвитку особистості. Педагоги вдосконалюють свій науково-методичний рівень шляхом самоосвіти та участі в різних формах методичної роботи.
 
Методист РМК                                                                        Шпак А.Ю.

 

Категорія: МАН | Додав: Smolina (17.03.2012)
Переглядів: 2687
Відділ інформує
Форма входу
Пошук
Категорії розділу
Олімпіади
МАН
Корисні посилання
glorikum © 2024
Хостинг від uCoz